| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Length | 6.22 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Lead/Base Style | Axial |
| Self Resonant Frequency | 13 MHz |
| Q Factor | 50 |
| Current Rating | 285 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.35 Ω |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 285 mA |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
